DHI Pro Saç Ekimi

DHI PRO Saç Ekimi

DHI PRO saç ekimi son yıllarda FUE tekniği yerine uygulanan en önemli ve etkili yöntemlerden biridir. Bu yöntem iki aşamalı olarak uygulanan ve bu sayede de hem iz kalmaz hem de doğal bir görünüm sağlanır. Saç ekim yöntemleri son yıllarda zaten çok fazla tercih edilmeye başlamıştır. Bunun en önemli nedeni artık yapılan saç ekim işlemlerinde çok doğal bir görünüm sağlanmasıdır.

DHI PRO Saç Ekimi Nedir?

DHI PRO saç ekimi nedir ve diğer saç ekim yöntemlerinden hangi yönleri ile ayrılır bilgi vermek istiyoruz. DHI saç ekim yöntemi yani direkt saç ekim işlemi, son teknoloji yöntemlerden biridir. Bu yöntem hem kalıcı saç kayıplarında hem de saç dökülmelerinin önlenmesi amacıyla uygulanır. Bu yöntem sayesinde tek tek toplanan saç kökleri, özel cihaz içinde toplanır ve sonrasında saç derisine direkt olarak ekilir. Bu yöntemle birlikte saç kökleri zarar görmez ve çok daha başarılı sonuçlar elde edilir.

DHI Pro saç ekim yönteminde kullanılan lazer teknolojisi sayesinde, kullanılan lazer ışınları ile kıl kökleri uyarılır ve bu da dökülme olan durumların engellenmesini sağlar.

DHI PRO Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI PRO saç ekimi nasıl yapılır ve neden daha başarılı sonuçlar verir birlikte inceleyelim. Öncelikle DHI Pro yöntemi, standart saç ekim işlemlerinde seanslar ve lazerlerle destekleme sağlanır. Böylece hem saçsız bölgede saç ekimi yapılır hem de dökülme süreci başlayan saçların engellenmesi sağlanır. Bu ekim işleminde süreç aşağıdaki gibi ilerler;

 • Öncelikle kişinin donör bölgesi incelenir ve ne kadar greft alınması gerektiğine karar verilir.
 • Greft sayısının tespit edilmesinin ardından ön saç çizgisinin tasarımı sağlanır.
 • Sonrasında bölgeye lazer uygulaması yapılır.
 • Hastanın ekim yapılacak olan bölgesine lokal anestezi uygulanır ve bu sayede ağrı, acı ve sızı hissedilmez.
 • Özel kalem cihaza alınan greftler, kanal açılmadan direkt olarak uygulama sağlanır.

Yapılan işlemler neticesinde hem istenilen bölgelere saç ekimi yapılır hem de halihazırda var olan saç kökleri güçlendirilir.

DHI PRO Saç Ekimi Avantajları

DHI Pro saç ekim yöntemi pek çok avantajlar barındırır. Son yıllarda bu kadar çok tercih edilmesinin en önemli nedeni de zaten yüksek avantajlar sağlamasıdır. Bu yöntemin en önemli avantajı, saç ekimi ile birlikte lazer teknolojilerinin korunması sağlanır. Hem saç dökülmeleri durdurulur hem de tıraş olmaya bile gerek olmadan saç ekimi sağlanır. Yapılan lazer işlemi sayesinde ekilen saçların da daha hızlı uzaması sağlanır. Ayrıca var olan saçlarda dökülme oranları da minimum seviyeye iner. Ayrıca yapılan seansları sayesinde saçlar beslenir ve daha gür çıkması sağlanır. Bu yöntem hem son derece etkili hem de avantajlıdır.

DHI PRO Saç Ekimi Öncesi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

DHI PRO saç ekimi öncesi sonrası hastaların birçok önemli detaya dikkat edilmesi gerekir. Yapılan işlemlerin başarılı ve iyi olması, öncesinde doktorunuzun tavsiyelerine uymanıza ve işlem sonrasında dikkatli olmanıza bağlıdır. DHI PRO saç ekimi sonrası genel olarak dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıdaki gibidir;

 • Saç ekiminin ardından 1 ay kadar spor aktivitelerinden uzak durmanız gerekir.
 • Saç ekimi sonrasında hamam, sauna ve solaryum gibi alanlara girilmemesi gerekir.
 • İlk yıkama işlemi mutlaka doktor tarafından yapılmalıdır. Bu süreçte uygun bir saç şampuanı kullanılmalıdır.
 • Saç ekiminin ardından bölgede sivilce ve kabuklanma da olur. Bu durumlar son derece normaldir ve doktorunuz gerekli durumlarda sizlere ilaç önerecektir.
 • Ekimden sonraki 4 hafta süresince saçlara şekillendirici ve saç kurutma makineleri kullanılmamalıdır. Yıkama sonrasında saçlar ya kendiliğinden kurutulur ya da havlu yardımı ile hafifçe kurutulur.
 • Saç ekimi sonrasında işlem yapılan bölgeye 48 saat boyunca temas edilmemesi gerekir.
 • Saç ekim işlemi sonrasında bölgenin güneşten korunması gerekir.
 • Saç ekim işlemlerinin ardından ilk 1 hafta boyunca sigara ve alkol tüketimine ara verilmesi gerekir.
 • Ekim sonrası ayrıca bölgenin temizliğine ve bakımına da çok dikkat edilmesi gerekir.

DHI PRO Saç Ekimi Fiyatları

DHI PRO saç ekimi fiyatları işlem yapılacak olan bölgeye göre değişir. Ne kadar geniş bir alana işlem uygulanacaksa o kadar yüksek tutacaktır. Saç ekimi ile birlikte ayrıca farklı bir işlem yapılacaksa da buna göre de fiyatlandırma sağlanır. En net fiyat bilgisi için doktorunuzla görüşmeniz ve muayene olmanız gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

DHI Pro nedir?

DHI Pro saç ekimi son yıllarda en çok tercih edilen ve herhangi bir kesi, iz ve dikiş gerektirmeyen bir işlemdir. Bu yöntemle saç kökleri direkt olarak cihaza toplanır ve sonrasında saç köklerine direkt olarak uygulama sağlanır.

Dhı mı FUE mi?

DHI saç ekimi yöntemi mi yoksa FUE tekniği mi tercih edilmeli sorusu sıklıkla sorulur. FUE tekniğinde kanal açma işlemi yapılırken DHI yönteminde ise bu işlem yapılmaz. Bu sebeple de DHI yönteminde iyileşme süresi daha uzundur.

DHI saç ekimi kimlere uygulanır?

DHI saç ekim yöntemi, saçları tamamen dökülen veya da dökülmeye devam eden saçlar için uygulanır. Bölgesel olarak doğal görünüm isteyen kişiler için son derece etkili ve başarılı bir yöntem olduğunu ifade edebiliriz. Özellikle doğal görünüm isteyen hastaların öncelikli tercihidir.