Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Estetiği

Genital bölge estetiği genital bölgelerinin estetik olarak görünümünden rahatsız olan veya da bu bölgede yaşanan estetik sorunların artık kişilerin hayatını olumsuz etkilemesi durumunda tercih edilen operasyonlardır. Genital bölgenin estetik açıdan daha iyi görünmesini sağlayan bu operasyonların, temel amacı hem estetik bir görünüm sağlamak hem de genital bölgedeki şekil bozukluklarından kaynaklı olarak yaşanan orgazm sorunlarının tedavi edilmesidir.

Genital Bölge Estetiği Nedir?

Genital bölge estetiği nedir ve genital bölgenin estetik açıdan daha iyi görünmesi için neler yapılabilir konusu çok önemlidir. Kadınlarda estetik olarak iyi görünme genel anlamda iyi hissettiren bir olgudur. Genital bölge de kadınların önemli bir parçasını oluşturduğundan, bu bölgede var olan estetik sorunlar her zaman özgüven kıran bir sorundur. Bu bölgedeki tüm şekil bozukluklarının, yapısal hataların, renk değişimlerinin düzeltilmesine yönelik olarak uygulanan bütün işlemler genital bölge estetiğidir.

Genital bölgedeki estetik sorunların giderilmesine yönelik birçok önemli işlem ve uygulama yapılır. Bu uygulamalar, kişilerin sosyo ekonomik durumlarına göre değişir. Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan estetik sorunların onarılması, doğuştan var olan estetik problemler ve daha birçok önemli konuda genital bölge estetiğine başvurulması gerekir.

Genital Bölge Estetikleri Nelerdir?

Genital bölgede yapılan pek çok önemli ve etkili estetik operasyonlar vardır. Genital bölge estetiği denildiğinde akla ilk olarak vajina beyazlatma operasyonu gelebilir. Son yıllarda özellikle genç yaştaki hastaların en çok tercih ettiği estetik müdahalelerin başında gelir. Genital bölgenizde şikayet ettiğiniz sorunların düzeltilmesi için öncelik bu bölgede nasıl operasyonlar düzenlendiğini bilmeniz gerekir. Bu operasyonlar:

Vajina Beyazlatma

Vajina beyazlatma ameliyatı lazer teknolojisi kullanılarak yapılan etkili ve zararsız bir işlemdir. Lazer teknolojisi ile genital bölgedeki renk pigmentlerine atış yapılır ve bu pigmentlerin ölmesi sağlanır. Genital bölgeye renk veren bu pigmentler yok edildiğinde de bölgede beyazlama sağlanır. Kişilerin genital bölgesindeki kararmaların derecesine göre birkaç seans uygulama yapılması gerekebilir.

İç Dudak Ameliyatı

Genital bölge iç dudak ameliyatı veya da Labioplasti, genital estetik işlemlerinde en çok tercih edilen işlemlerden biridir. Daha çok doğuştan veya da ergenlik çağı sonrasında sarkan iç dudak bölgesinin toparlanması için uygulanır. İç dudaklarda meydana gelen sarkmalar hem estetik açıdan kötü görünür hem de hastaların otururken rahatsız olmasına sebep olur. İç dudak operasyonlarında aynı zamanda dış dudak bölgesinde yer alan fizyolojik sorunlar da düzeltilebilir.

Vajinal Bölge Daraltma

Vajinal bölge daraltma operasyonu daha çok ilerleyen yaşlarda, cinsel ilişkiye bağlı açılmalarda, normal doğum sonrası ve kürtaj gibi uygulamaların ardından genişleyen vajinanın, daraltılması için tercih edilir. Vajinoplasti olarak ifade edilen bu operasyonla birlikte vajina bölgesindeki deformeler giderilir ve hastalar eskisi gibi sıkı ve dar bir vajinaya sahip olabilir.

Genital Estetik Operasyonları Nasıl Yapılır?

Özel bölge ameliyatı olarak da ifade edilen genital bölge estetik operasyonları klinik ortamda ve sıklıkla lokal veya da genel anestezi altında yapılır. Tercih edilen estetik operasyona göre bir planlama yapılması gerekir. Vajinal daraltma ve iç dudak operasyonlarında daha çok lokal anestezi uygulanır. Bu operasyonlar ortalama 30 dakika süren, kolay ve etkili işlemlerdir. Cerrahi müdahalenin yanı sıra lazer teknolojisi kullanılarak da sıkılaştırma, daraltma gibi işlemler yapılır. Bunlarda da sadece basit uyuşturma etkisi olan kremler kullanılır. Genital bölge beyazlatma operasyonlarında da aynı şekilde anesteziye gerek duyulmaz.

Genital bölge estetiği olanlar genel olarak bu operasyonların ne kadar kolay ve zararsız olduğunu zaten bilmektedir. Daha önce genital bölgedeki sorunlar için estetik operasyon geçirmeyen hastalar için, bu operasyonların son derece kolay ve etkili olduğunu belirtmemiz gerekir.

Genital Bölge Estetiği Fiyatları

Genital bölgedeki fizyolojik sorunlar için tercih edilebilen pek çok önemli işlem vardır. Bu sebeple uygulanan estetik operasyonların fiyatları da birbirinden farklıdır. Yapılan işlemlere ve özellikle birkaç seans uygulanması gereken işlemlere göre Genital bölge estetiği fiyatları değişir. Bu yüzden genital bölgenizde şikâyet ettiğiniz duruma göre doktorunuzla görüşmeniz ve ondan fiyat bilgisi almanız çok daha iyi olacaktır. Sizlere genital bölge estetik operasyonlarına ilişkin hem detaylı bilgi verilecek hem fiyat bilgisi verilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Genital estetik ameliyatları orgazmı nasıl etkiler?

Genital bölgedeki sorunlar için estetik operasyon geçirmek isteyen kadınların, en çok merak ettiği konulardan biri de bu operasyonların orgazmı olumsuz etkileyip etkilemediğidir. Orgazm fiziksel ve özgüven sorunları ile birlikte daha problemli hale gelen bir durumdur. Tüm bu sebeplerden dolayı genital bölgede yapılan estetik operasyonlar sonucunda aksine klitoral bölgede uyarılar arttığı için orgazm daha iyi ve kolay hale gelir.

Genital estetik ameliyatları kimler tarafından yapılmaktadır?

Genital estetik ameliyatları günümüzde plastik ve estetik cerrahlar ile jinekologların alanına giren operasyonlardır. Güzellik merkezlerinde ve güzellik uzmanları tarafından yapılamaz. Bu estetiklerin başarılı ve etkili olmasının en önemli koşulu ise doktorun deneyimi ve uzmanlığıdır.

Genital bölge estetiği operasyonlarının zararı var mı?

Genital bölgede yapılan estetik operasyonlarının bilinen herhangi bir zararı yoktur. Aksine fizyolojik sorunlar düzeltildiği için daha kaliteli bir cinsel yaşam elde edilir. Tabi bu operasyonlarının herhangi bir zararının olmaması için mutlaka iyi bir doktor tarafından, tam donanımlı bir klinikte işlem yapılması gerekir.