Hollywood Gülüş Tasarımı Nedir?

Hollywood Smile

Hollywood smile en basit ifadeyle, Hollywood yıldızlarının mükemmel gülüşlerine sahip olmak isteyen hastaların tercih ettiği bir yöntemdir. Aslında tek bir işlem değil, mükemmel bir gülüşe sahip olmak için yapılması gereken tüm işlemleri kapsar. Buna göre hastaların dişleri, dudakları ve diş etleri arasında mükemmel uyum sağlanmak istenir. Son yıllarda estetik diş tedavilerinde en çok tercih edilen ve uygulanan yöntemlerden biridir.

Hollywood Smile Nedir?

Hollywood smile nedir ve nasıl bir uygulama içerir konusu, pek çok kişi tarafından merak edilir. Hollywood smile yani Hollywood gülüşü, film yıldızlarının estetik ve mükemmel gülüşlerine sahip olmak isteyen hastalar için uygulanan bir tür tasarım işlemidir. Bu noktada kişilerin diş yapısına, diş etlerine, çene yapılarına dikkat edilir ve tüm bunların uyumlu olması için işlemler yapılır. Bu süreçte yapılan tüm tasarım ve modelleme işlemi de Hollywood smile tasarımıdır.

Mükemmel gülüşün sırrı yalnızca iyi dişlere sahip olmak gibi gelse de aslında bu kadar basit değildir. Aynı zamanda diş etlerinin, çene yapısının da önemi büyüktür. Hollywood smile işlemi de iyi bir gülüş için gerekli tüm ağız ve diş tedavilerini içerir.

Hollywood Smile Nasıl Yapılır?

Hollywood gülüşü birkaç işlem adımından oluşan bir tedavidir. Bu yüzden hastalara ne tür işlemler yapılacağının belirlenmesi gerekir. İşlem öncesi yapılacak olan muayene ile birlikte hastalardaki ağız ve diş sorunları tespit edilir. Yapılan tespit sonucuna göre de ne tip işlemler yapılması gerektiğine karar verilir. Ağız ve diş yapınızda ne kadar sorun var ise buna göre hem süreç uzar hem de işlemin maliyeti artar.

Hollywood Smile İşlemleri

Hollywood diş estetiği sırasında birçok farklı işlem uygulandığını söylemiştik. Yapılan işlemler arasında özellikle aşağıdaki tedaviler öne çıkar:

Porselen Vener

Porselen vener işlemi genel olarak estetik bir diş yapısına sahip olmanın en önemli koşuludur. Dişlerin ön kısımlarına özel bir yapıştırma tekniği ile uygulanan bu işlem sayesinde, estetik ve güzel görünen dişlere sahi olmak mümkün olur. Porselen veneer uygulaması sırasında diş etlerinde var olan sorunlar da giderilebilir.

Diş Beyazlatma

Mükemmel Hollywood gülüşü denildiğinde akla ilk olarak beyaz dişler gelir. Kişilerin diş yapısına ve genel olarak ten rengine göre dişlerin uygun beyazlıkta olması gerekir. Diş beyazlatma işleminde doğru oran çok önemlidir. Fazla beyazlama, doğal görünümü ortadan kaldırdığı için tercih edilmez. Hollywood smile estetiğinde her zaman mükemmel ancak aynı zamanda da doğal bir görünüm yakalanmak istenir.

İmplant Tedavisi

Diş beyazlatma ve implant tedavisi her hastaya uygulanan ve gerek görülen işlemler değildir. Eğer hastalarda implant tedavisini gerektirecek sorunlar var ise bu işlemlere başvurulur. Hastalarda çürük veya da eksik diş sorunu varsa özellikle implant ve diğer tedavilere başvurulur.

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?

Hollywood smile avantajları oldukça fazla olan işlemleri barındırır. Her şeyden önce estetik olarak kişilerin bambaşka görünmesini sağlar. Bunların yanı sıra en önemli avantajları şöyledir;

  • Güzel ve estetik bir gülüşe sahip olmanızı sağlar.
  • Beyaz ve simetrik dişlere sahip olabilirsiniz.
  • Daha sağlıklı dişler ve diş etleri elde edilir.
  • Diş eti hastalıkları ve mevcut diş sorunları da tedavi edilir.
  • Hastalarda doğru ağız kapanışı sağlanır.
  • Ay şeklinde veya da yarım ay şeklinde bir gülümseme hattı sağlanır.
  • Yapılan işlemlerle birlikte elde edilen gülüş tasarımı sayesinde daha enerjik ve genç bir görünüm sağlanır.

Hollywood Smile diş uygulamaları ile birlikte daha çekici, güzel ve etkili bir gülüş sağlanır.

Hollywood Smile Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollywood smile öncesi hastaların bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Her hastaya yapılacak olan işlem farklı olabileceği için tabi dikkat edilmesi gereken noktalar da değişebilir. Genel olarak damak yapısının olumsuz etkilenmesine neden olacak yiyeceklerden ve faaliyetlerden uzak durulması gerekir. Hastaların ayrıca nasıl bir tedavi olacağı, ne kadar sürede işlemin tamamlanacağı ve maliyet konusunu mutlaka öğrenmesi gerekir. Bazı hastalarda çok yüksek maliyetler söz konusu olabilir. Bunların yanı sıra yapılacak olan işlemlere göre, doktorunuz sizlere gerekli uyarıları yapacaktır.

Hollywood Smile Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollywood smile sonrası da aynı şekilde hastaların bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekir. Tabi yine dikkat edilmesi gereken noktalar, hastalara uygulanacak olan tedavilere göre değişecektir. Genel olarak dikkat edilmesi gerekenler şöyledir;

  • İyileşme sürecinde dişlere ve diş etine zarar verebilecek yiyeceklerden uzak durulması gerekir.
  • Hastaların ağız ve diş bakımını, temizliğini yapması gerekir.
  • Doktorunuz tarafından sizlere önerilen ve uyarılan konulara çok dikkat etmeniz ve mutlaka doktorunuzu dinlemeniz gerekir.

Tedavi sonrasında ne kadar dikkatli ve özenli olursanız hem süreç o kadar rahat geçer hem de yapılan işlemler o kadar başarılı olur.

Hollywood Gülüşü Riskli Midir?

Hollywood gülüşü riskli mi veya da herhangi bir yan etki görülür mü konusu çok merak edilmektedir. Hollywood gülüşü estetiği sırasında yapılan işlemlerde genel olarak tehlikeli ve riskli bir işlem yoktur. Sadece hafif ağrı ve şişlik durumu söz konusu olabilir. Ağrı için doktorunuz sizlere ağrı kesici reçete edecektir. Ayrıca bazı ağız ve diş tedavilerinde enfeksiyon riski olabilir. Bu durumda da yine dikkatli olmanız ve antibiyotik kullanmanız gerekebilir. İyi bir doktorla ve tam donanımlı bir klinik ortamında işlem yaptırdığınızda, süreç boyunca herhangi bir sorun yaşamayacağınızı rahatlıkla ifade edebiliriz. Süreç sonunda oldukça güzel ve estetik bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Hollywood Smile Fiyatları

Hollywood smile fiyat konusu, yapılacak olan işlemlere göre değişir. Yapılacak olan işlemler de ağız ve diş yapınıza göre değişmektedir. Bu sebeple sizlere net fiyat bilgisi vermemiz güçtür. Hollywood gülüş estetiği fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız, yapmanız gereken öncelikle bir uzmana başvurmak ve muayene olmaktır. Sizlere hem mükemmel bir gülüşe sahip olmak için yapılması gereken işlemler hakkında hem de fiyat konusunda detaylı bilgi verilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hollywood Smile Ne Kadar Sürede Yapılır?

Hollywood smile tasarımı süresi her hasta için aynı olmaz. Kişilerin diş yağısına ve dişlerindeki sorunlara göre farklı işlemler yapılması gerekebilir. Bu durumda da işlem için ayrılması gereken süre değişecektir. Genel olarak bakıldığında, hastalara göre değişmekle birlikte 5 ila 15 gün arasında bu sürenin değiştiğini ifade edebiliriz.

Hollywood Gülüş Tasarımı Nedir?

Hollywood gülüş tasarımı, film yıldızlarının mükemmel gülüşlerine sahip olmak isteyen hastalara uygulanan ve bu mükemmel gülüşün yaratılması için yapılması gereken tüm işlemleri kapsayan bir tür tasarım işlemidir.

Hollywood Gülüşü Tedavisi Kalıcı Mı?

Hollywood gülüş tasarımı kapsamında yapılan işlemler kalıcıdır. Tabi hastaların düzenli olarak kontrolleri yaptırması ve ağız ve diş sağlığına dikkat etmesi gerekir. Özellikle düzenli olarak ağız ve diş muayenesi yapılması gerekir.

Hollywood Smile Estetiği Sırasında Ağrı Hisseder Miyim?

Hollywood smile estetiği yapılırken, lokal anestezi uygulanır ve hastaların tek hissedeceği acı hissi de o olacaktır. Uygulanan iğne de bilindiği üzere çok acılı ve sizleri rahatsız edece bir acı değildir.