Kadın Saç Ekimi

Kadın Saç Ekimi

Kadın saç ekimi yöntemleri ve işlemleri, son yıllarda giderek popüler hale gelmiştir. Aslında saç ekim işleminde erkek veya da kadın olarak bir ayrım söz konusu değildir. Ancak erkeklerde daha fazla kalıcı saç kayıpları görüldüğü için, sanki bu yöntemler daha çok erkeklere uygun veya da daha çok erkekler, saç ekimi yaptırıyor gibi düşünülebilir. Aksine kadınlarda da aynı şekilde saç dökülmeleri ve kalıcı saç kayıpları yaşandığı için saç ekim işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kadınlara Saç Ekimi Yapılır MI?

Kadınlara saç ekimi yapılır mı sorusu, saçlarında seyreklik olan ve saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Saç ekimi denildiğinde akla daha çok erkekler için uygulanan yöntemler gelir. Ancak kadınlara özel olarak uygulanan saç ekim yöntemleri de vardır. Kadınlarda saç dökülmelerinin en önemli nedenleri; hormonal bozukluklar, yetersiz beslenme ve stres gibi faktörlerdir. Herhangi bir sebepten dolayı saçlarında dökülme ve kalıcı saç kayıpları olan kadınlar için saç ekim işlemi uygulanır.

Kadınlarda ve Erkeklerde Saç Ekimi Farklı Mı?

Kadınlarda saç ekimi yapılmak istendiğinde, erkeklere uygulanan yöntemlerden farklı bir işlem yapılıp yapılmadığı da merak konusudur. Bu noktada kadınlar ve erkekler için yapılan saç ekim işleminde birkaç farklılıktan söz edilebilir. Bunlar;

  • Erkeklere yapılan saç ekim işlemlerinde saçların tamamen kazıtılması gerekir. Bu sayede hem donörlerin toplanması hem de saç ekim işleminin yapılması kolaylaşır. Kadınlarda ise saçların tıraşlanmasına gerek yoktur.
  • Kadınlarda herhangi bir iz olmaması ve estetik açısında sorun olmaması için genel olarak ense bölgesinden, saçın altında kalan kısımdan donör alınır.

Kadınlar ve erkekler arasında uygulanan saç ekim işlemlerinde en önemli ve belki de tek fark tıraşlama olmamasıdır. Tıraşlama işlemi, kadınların genel olarak tercih ettiği bir işlem değildir. Sonuç olarak ekim sonrasında, saçların tekrar uzaması zaman alacaktır.

Kadınlara Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bayanlarda saç ekimi için en çok tercih edilen yöntem, FUE tekniğidir. Bu teknik uygulanmadan önce lokal anestezi uygulanır. FUE tekniği üç aşamadan olur. Buna göre;

  • İlk olarak uygun bölgeden griftlerin toplanması gerekir. Kadınlarda bu işlem daha çok ense bölgesinden yapılır.
  • İkinci aşama olarak kanallar açılır.
  • Son olarak da açılan kanallara, toplanan griftler tek tek ekilir.

Saç ekimi kadın hastalara FUE tekniği ile uygulanır ve böylece olabildiğince az iz oluşması sağlanır. Uygulama yapılacak olan bölgeye göre ortalama 6-8 saat arasında operasyon tamamlanır. Tek seans olarak uygulanır ve hastalar aynı gün taburcu edilir. Kadınlarda saç ekimi sonrasında pansuman gibi işlemler için tekrar muayeneye gelme durumu söz konusudur. Saçların ilk yıkanması da doktor kontrolünde klinik ortamında yapılır.

Kadınlarda Saç Ekimi Fiyatları

Kadınlarda veya erkeklerde saç ekim işlemi için talep edilen ücretler, aynı kriterler doğrultusunda belirlenir. Öncelik ne kadarlık bir alan saç ekimi yapılacağı önemli bir detaydır. Buna göre uygun sayıda grift toplanır ve o kadar uzun sürede işlem yapılır. Kadınlarda saç ekimi fiyatları bunların yanı sıra tercih edilen tekniklere göre de değişir. Kadınlarda sıklıkla FUE ve DHI gibi yöntemler tercih edilir. Böylece estetik açısından sorun yaratmayan bir saç ekim işlemi yapılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kadınlarda saç ekimi ile alın daraltmada yapılır mı?

Kadınlarda uygulanan saç ekim işlemi ile birlikte alın bölgesinde daraltma da sağlanır. Zaten kadınların genel olarak saç ekim işlemlerine başvurmasının en önemli nedenlerinden biri, alın bölgesinin daraltılmasıdır. Geniş alın bölgesi görüntüsünden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız, sizlerde saç ekim işlemi yaptırabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrasında İz Kalır mı?

Kadınlar saç ekimi yaptırmak istediğinde en çok merak ettikleri ve düşündükleri konularda biri iz durumudur. Tercih edilen yönteme göre iz kalıp kalmayacağı sorusu cevaplandırılabilir. Eğer FUE ve DHI yöntemi tercih edilirse, herhangi bir iz kalmayacaktır. FUT yönteminde ise saçlarda iz kalma durumu söz konusudur.

Kadınlarda saç ekimi sonrası boya yapılır mı?

Kadınlarda yapılan saç ekim işlemlerinde, çıkan saç kökleri zamanla uzadığında, kendi saçlarından bir farkı olmayacaktır. Aynı şekilde saçlarını boyayabilir ve şekillendirebilirler. İyileşme sürecinin ardından herhangi bir yasaklama veya da kıstas yoktur.