Kalça Büyütme

Kalça Büyütme

Kalça büyütme veya da daha çok bilinen ismi ile Brezilya popo kaldırma operasyonu, son yıllarda çok popüler hale gelmiştir. Popo büyütme işlemi, daha büyük, sıkı ve kalkık kalça görünümüne sahip olmak isteyen hastaların tercih ettiği operasyondur. Kalçanın görünümünde istenildiği gibi iyileştirme yapılması için uygulanan kozmetik cerrahi yöntemdir.

Kalça Büyütme Operasyonuna Neden İhtiyaç Duyulur?

Kalça görünümü, çekici ve güzel bir vücuda sahip olmak isteyen kişiler için önemli bir detaydır. Daha kalkık, sıkı ve büyük kalçalar her zaman daha çekici görünmenizi sağlar. Bazı kişilerde fiziksel yapı itibari ile kalçalar yeterince hacimli olmaz. Bazı kişiler ise zamanla ve kilo vermeye bağlı olarak kalçalarda sarkma başlar. Özellikle Brezilyalı kadınların popolarından ilham alınan kalça tasarımları dikkat çeker. Kalça büyütme operasyonu yapılarak, son derece doğal ve çekici bir popo görünümüne sahip olabilirsiniz.

Kalça Büyütme Nedir?

Kalça büyütme estetiği kalçanın daha büyük, kalkık ve sıkı görünmesi için tercih edilen etkili bir yöntemdir. Bu amaçla kişilerin kalça bölgesinde cerrahi operasyon yapılabilir. Cerrahi operasyon sırasında genel olarak silikon protezler uygulanır. Ayrıca cerrahi operasyonlarda kalça bölgesindeki şekil bozuklukları ve diğer sorunlar da giderilebilir. Düz popo görünümüne sahip kişiler ve kalça bölgesinde şekil bozukluğu olan hastalar, rahatlıkla bu operasyonları tercih edebilir.

Kalça büyütmek için yapılan pek çok tedavi seçeneği vardır. İsterseniz uzun yıllar spor aktiviteleri ile doğal bir kalça kaldırma ve sıkılaştırma işlemi de yapabilirsiniz. Ancak spor faaliyetleri ile kalçalarda büyüme sağlanmaz. Sadece kalkık ve sıkı bir kalça görünümü oluşur. Dolgun ve güzel bir kalça görünümüne sahip olmak istiyorsanız tedavi seçenekleri çok daha uygundur.

Kalça Büyütme Yöntemleri

Kalça büyütme yöntemleri arasında cerrahi ve cerrahi olmayan pek çok yöntem vardır. Cerrahi işlemler her zaman çok daha kalıcı ve etkilidir. Ancak iyileşme süreci uzundur. Ayrıca cerrahi müdahalelerde eğer sonuçtan memnun kalmazsanız geri dönüş daha zordur. Cerrahi yöntemlerin dışında tercih edilen en önemli iki yöntemden biri yağ enjeksiyonu diğeri ise silikon protez uygulanmasıdır. Popo büyütme isteyen kişiler bu iki yöntemi veya da cerrahi olarak yapılan operasyonları tercih edebilir.

Kalça Büyütme Ameliyatı

Kalça büyütme ameliyatı tercih edilen yönteme göre bir prosedüre sahip olan, etkili yöntemlerdir. Tercih edilen yöntemler, cerrahi olmayan müdahaleler olduğunda lokal anestezi ile işlem yapılır. Cerrahi müdahalelerde ise genel anestezi uygulanır. Operasyon öncesinde hasta muayene edilir ve nasıl bir yol izleneceğine karar verilir. Hastalara aynı anda hem silikon hem de yağ enjeksiyonu yapılabilir. Kalçanın büyütülmesi bir yana eğer ihtiyaç duyuluyorsa, dikleştirme de sağlanır. Yani genel olarak bakıldığında aslında bir tür kalça şekillendirme operasyonudur.

Kalça büyütme operasyonunun süresi de tercih edilen yönteme göre değişir. Genel olarak zor ve riskli bir işlem değildir. O yüzden gönül rahatlığıyla bu operasyonu geçirebilir ve istediğiniz kalkık ve dolgun kalçalara, bu operasyonlar sayesinde çok kolay sahip olabilirsiniz.

Kalça Büyütme Ameliyatı Sonrası

Kalça büyütme ameliyatı sonrası hastaların bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekir. Tercih edilen yöntemler her ne olursa olsun, hastalardan bazı önemli noktalara dikkat etmesi istenir. Doktorunuz sizleri bu konuda detaylı bir şekilde bilgilendirecektir. Genel olarak dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar şöyledir;

  • Operasyonlardan sonraki ilk gün mutlaka hastaların istirahat etmesi gerekir.
  • İyileşme sürecinde hastaların mutlaka kalçaya baskı uygulamaması gerekir. Bu sebeple hastaların mutlaka yan veya da yüz üstü yatması gerekir.
  • Operasyon sonrasında kalçanın şeklinin en iyi şekilde alınabilmesi için özel bir korse kullanılması gerekir. Bu korsenin 1 ay süreyle kullanılması iyi olacaktır.
  • Kalçanın tam şeklinin oturması için 3-6 ay gibi bir süre beklenilmesi gerekir. Bu süre zarfında da yine uzun süren oturmalardan kaçınılması gerekir.
  • İyileşme sürecinde doktorunuzun tavsiyelerine uymalı ve sizlere reçete ettiği ilaçları mutlaka kullanmalısınız.

Kalça Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Kalça büyütme ameliyatı fiyatları tercih edilen yöntemlere ve ne kadar hacim yaratıldığına göre değişir. Kalçanızda elde etmek istediğiniz etkiye göre sizlere ücretlendirme verilecektir. Bu tip operasyonlarda fiyat konusunda bilgi almak için doktorunuzla görüşmeniz ve onlardan detaylı fiyat bilgisi almanız çok daha iyi olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Popo estetiği ağrılı ya da acılı bir işlem midir?

Popo estetiği operasyonlarında hastalara anestezi uygulanır. Bu sebeple yapılan işlemler sırasında hastalar hiçbir acı ve da ağrı hissetmez. Operasyon sonrasında da hastalar birkaç gün hafif ağrı hissedebilir. Bu ağrılar da ağrı kesiciler yardımı ile kontrol altında tutulur.

Popo büyütme estetiği tam sonuç ne zaman görülür?

Popo büyütme operasyonunda işlem sonrası ortaya hemen farklar çıkar. Ancak ilk zamanlar şişlik olduğundan, nihai sonuç hemen görünmeyebilir. Bu bölgedeki şişlikler operasyondan 2 hafta kadar sonra inecektir. Tam olarak tüm şişliklerin inmesi ise 3-6 ay arasında olur. Yani popo büyütme operasyonlarında en iyi sonuçlar da tüm bu şişlikle indikten sonra görülür.

Kalça Büyütme estetiği kalıcı mıdır?

Kalçayı büyütmeye yönelik yapılan estetik operasyonların kalıcılığı uygulanan tekniğe göre değişir. Cerrahi operasyonlarla kalıcı sonuçlar elde edilirken, dolgu ve yağ enjeksiyonu ile kalıcı sonuçlar ortaya çıkar. Bu yüzden operasyon seçimine dikkat etmenizde fayda vardır.