Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi seyrek ve cansız kaşlara sahip olan kişilerin kalıcı olarak kaşlarını gürleştirmek için başvurduğu bir yöntemdir. Özellikle geçmişte ince kaş görünümünün moda olması sebebiyle pek çok kişi kaşlarında kalıcı hasarlar yaratmıştır. Günümüzde ise daha doğal ve kalın kaşlar moda olduğu için birçok kişi kaşlarını tekrar gürleştirmek istemektedir. Bu amaçla tercih edilen birçok yöntem olsa da kaş ekimi kalıcı sonuçlar verdiği için daha fazla tercih edilen etkili bir yöntemdir.

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ektirme işlemi standart saç ekme işlemlerinde olduğu gibi istenilen bölgelere kıl köklerinin eklenmesi işlemidir. Kaşlarda boş olan kısımlara, kişinin kendi kıl kökleri ekilir ve bu sayede de kalıcı olarak kaş sağlanır. Kaşların kalınlaştırılmasına veya da kaş bölgesindeki boşlukların doldurulmasına yönelik yapılan pek çok işlem vardır. Bu işlemlerin tamamı geçici yöntemlerdir. Kaş ekimi ise hem son derece kolay hem de uygulanan en kalıcı yöntemdir.

Kaş ekimi sayesinde, kişilerin kaş bölgesinde yeni kökler oluşturulur ve kişinin kendi kaşı olarak artık bu kıllar çıkmaya başlar. Genel olarak kadınlar daha fazla tercih etse de erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi nasıl yapılır sorusu, kalıcı olarak kaşlarında dolgunluk isteyen kişilerin merak ettiği konulardan biridir. Kaş bölgesine yapılan ekim işlemlerinde boş olan bölgelere, uygun şekilde kıl kökleri nakledilir. Öncelikle kişinin kendi kıl kökü, başta saç derisi olmak üzere vücudunun çeşitli bölgelerinden toplanır. Toplanan kökler ayrıca;

 • Öncelikle bu köklerin yönleri ayarlanır. Bu aşama da özellikle çok dikkatli olunması gerekir. Yön belirleme işleminde hata yapılırsa, sonuçlar istendiği gibi olmaz.
 • Yönleri belirlenen kıl kökleri, aynı şekilde dikkatli ve özenli bir şekilde belirlenen bölgelere eklenmektedir.
 • Kaş ekim işlemi genel olarak ortalama 2 saat sürmektedir.
 • Kaş ekim işlemi sonrasında kişilerin o bölge ile temas etmemesi ve mutlaka doktorun tavsiyelerine uyulmalıdır.
 • İstenilen bölgeye kaş ekimi sağlandıktan sonra bölgenin sertleşmesi ve kabuk bağlaması ortalama 1 hafta sürecektir.
 • İşlem sonrası kabuklaşan bölge yerinden sökülecek ve bölgede sert bir tabaka oluşacaktır.
 • Köklerin yerine oturması için de ortalama 3 ay süre gereklidir.

Kaş Ekimi Öncesi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş ekimi öncesi sonrası hastaların bazı önemli noktalara dikkat edilmesi hasta öncesinde operasyon için hem fiziksel hem de psikolojik olarak hazırlanmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle operasyonun ardından bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bu önemli noktalar şöyledir;

 • İşlem yapıldıktan sonra donör bölgesinin ve ekim yapılacak olan bölgenin mutlaka korunması gerekir.
 • İşlem yapılan bölgenin hiçbir şekilde suyla temas ettirilmemesi gerekir.
 • İşlem sonrası ilk yıkama işlemi, işlem merkezinde 24 ila 72 saat arasında gerçekleştirilmektedir.
 • İşlem sonrası hastaların ayrıca alkol ve tütün ürünlerinin bir süre kullanımının bırakılması gerekir.
 • Ekim yapılan bölgeler, dışarıdan gelecek olan darbelere karşı halen savunmasız durumdadır. Bu bölgenin mutlaka dış etmenlerden korunması gerekir.
 • Kaş ekim işlemi sonrasında, işlemin tamamen etkisi 1 yılı bulmaktadır. Bu süre ayrıca kişiden kişiye değişebilir.

Kaş ekimi yaptıranlar yukarıda belirttiğimiz noktalara dikkat ettiğinde genel olarak süreç son derece etkili ve başarılı geçmektedir.

İstanbul Kaş Ekimi Fiyatları

İstanbul kaş ekimi işlemleri bölgede yaşayan pek çok kişi için fiyat konusu çok önemlidir. Kaş ekimi fiyatları belirlenirken, ne kadarlık bir bölgeye işlem yapılacaksa ona göre fiyatlandırma yapılır. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için doktorunuzla görüşebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ekilen kaş çıkar mı?

Kaş bölgesine ekilen kıllar ortalama 3 ay sonra çıkmaya başlar. Ortalama 7-8 ay sonra ise tam olarak sonuç elde edilir ve kaşlar son halini alır. Kaş ekiminde tıpkı saçlarda olduğu gibi ekimden 15 gün kadar sonra kaşlar dökülecektir. Bu durumda endişe duymamanız gerekir. 3 aya kadar devam eden dökülme süreci, 3. aydan itibaren de tekrar çıkmaya başlayacaktır.

Kaş ekimi kalıcı mı?

Kaş ekimi doğru tekniklerle uygulandığında ve alanında uzman kişilerden destek alındığında kalıcı bir işlemdir.

Kaş ekimi ne kadar sürer?

Kaş ekiminde eğer kaşların yalnızca belirli bölgelerine işlem yapılacak ise ortalama yarım saat sürecektir. Tamamı için işlem yapılması gerektiğinde ise biraz da uzun sürebilir. Genel olarak yapılan işlemin çok kısa sürede tamamlandığını ve hastanın kısa sürede normal hayatına geri döndüğünü ifade edebiliriz.