Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi özellikle sağlıklı saçlara kavuşulması için uygulanan iki önemli yöntemdir. Sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak isteyen kişiler için günümüzde saç ekim ve benzeri pek çok teknik bulunur. Mezoterapi yöntemi aslında saçların kalıcı olarak dökülmesini engelleme, saçların güçlenmesini sağlama ve buna ek olarak saç ekimi sonrasında daha başarılı sonuçlar elde etmek için kullanılır. Bu yöntemlerden biri veya her ikisi de tercih edilerek, etkili ve başarılı bir sonuç elde edilir.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi nedir sorusuna bu iki uygulamayı ayrı ayrı ele alarak cevap vermemiz gerekir. Genellikle tek bir işlem olarak düşünülse de aslında bu ikisi ayrı ve birbirlerinden de farklı uygulamalardır. Bu yüzden de her iki uygulamanın ayrı ayrı değerlendirilmesi gerekir. Buna göre:

 

Mezoterapi Öncesi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mezoterapi öncesi sonrası hastaların dikkat etmesi gereken bazı unsurlar vardır. Öncelikle saç köklerine uygulanan bir işlem olduğu için saç köklerinin bu işleme uygun olması gerekir. Temizliğinin, bakımının ve genel yapısının uygun olması gerekir. Hastalar, işlemlerin öncesinde zaten yeterince bilgilendirilecektir. İşlem sonrasında da aynı şekilde bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekecektir. Bu şekilde süreç ve işlemden elde edilen fayda daha fazla olacaktır.

Saç Mezoterapisi Mi

Saç mezoterapisi mi  tercih edilmeli sorusu sıklıkla sorulan ve merak edilen bir konudur. Öncelikle her iki yöntemin de son derece faydalı ve etkili olduğunu ifade etmemiz gerekir. Eğer uygulamalardan yalnızca birini tercih etmeniz gerekiyorsa, doktorunuza danışabilir ve sizler için en uygun olanı bu şekilde bulabilirsiniz. Ancak bu iki işlemin birlikte uygulanmasının çok daha iyi sonuçlar verebildiğini belirtmemiz gerekir.

Mezoterapi Fiyatları

Saçlarınızın daha güzel, sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayan mezoterapi için ödenmesi gereken ücret birçok etmene göre değişir. Öncelikle iki uygulamanın ücreti birbirinden farklı olacaktır. Bunun yanı sıra mezoterapi fiyatları birlikte uygulanmasına bağlı olarak da değişiklik gösterir. Genel olarak işlem için ödenmesi gereken ücret yapılacak olan uygulamaya ve uygulama yapılacak olan bölgenin alanına göre değişiklik gösterecektir. Bu yüzden ücret konusunda doktorunuzla görüşmeniz daha iyi olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Mezoterapi nerede uygulanır?

Mezoterapi gibi uygulamalar klinik ortamında, uzman bir doktor aracılığıyla uygulanır. Estetik ve plastik cerrahi klinikleri ve saç ekim merkezleri genel olarak uygulamanın yapıldığı bölgelerdir.

Saç mezoterapisi neden tercih edilmeli?

Saç mezoterapisi gibi yöntemler, saçların daha sağlıklı ve gür hale gelmesi için tercih edilmelidir. Ayrıca kalıcı saç kayıplarını önlediği için de ilerde yapılması gerekecek olan saç ekim işlemine de gerek kalmayacaktır.

Hangi uygulama benim için daha uygun?

Mezoterapi etkili ve başarılı yöntemlerdir. Saçlarınızın köküne ve genel durumuna göre hangi yöntemin uygulanması gerektiğine karar verilebilir. Her iki uygulamayı da inceleyerek sizler için hangisinin uygun olduğuna karar verebilirsiniz.